با شکایت سپاه و ستاد امر به معروف؛ عضو شورای شهر اصفهان از حضور در جلسات شورا محروم شد

مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به مدت شش ماه از حضور در شورای این شهر محروم شد. این اقدام روز جاری در پی حضور وی در بازپرسی عمومی و انقلاب شهر اصفهان و با شکایت سپاه پاسداران استان اصفهان و همچنین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان صورت گرفته است. حکم صادره توسط این دادگاه در ارتباط با حمایت وی از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز که پیش‌تر در ارتباط با اتهام حمایت از بهاییان بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود و همچنین حمایت وی از علی اصغر غروی بوده است. آقای مقدری پیشتر نیز در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به نقل از رویداد ۲۴، عضو شورای شهر اصفهان به خاطر دو توییت در دفاع از مهدی حاجتی و دکتر غروی، از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان منع شد.

مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان گفت: صبح امروز با حضور در شعبه ۱۱ بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان، آخرین دفاع بنده در پرونده‌های مرتبط با توئی️ت و پست اینستاگرامی دفاع از آقایان مهدی حاجتی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز و دکتر علی اصغر غروی پژوهشگر قرآنی و فعال سیاسی صورت گرفت و در پایان جلسه، بازپرس پرونده با قرار نظارت قضایی، من را به مدت شش ماه از حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان محروم کرد.

شاکیان پرونده مهدی مقدری سپاه پاسداران صاحب الزمان استان اصفهان و همچنین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان هستند.

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی گفته است که به دلیل عدم پذیرش وکیل مدافع و قرار صادره، اعتراض مکتوب خود را ارائه کردم.

مقدری در صفحه توییتر خود دکتر غروی را مخالف نجیب جمهوری اسلامی توصیف کرده بود. همچنین درباره مهدی حاجتی نوشته بود “چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی خواهند دریابند که «حق داشتن» لزوما به معنای برحق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید”.

گفتنی است مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دلیل حمایت از بهاییان و با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر منع شده بود، پیشتر با لغو این قرار پس از نزدیک به ۴ ماه و نیم در جلسه شورای شهر شیراز حاضر شد. این عضو شورای شهر شیراز در تاریخ ۵ مهرماه توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۵ مهرماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای حاجتی با انتشار یادداشتی از ۲ تن از شهروندان بهایی که اواخر شهریورماه در شیراز دستگیر شده بودند، حمایت کرده بود.

لازم به ذکر است مهدی مقدری در بهمن ماه سال گذشته نیز به دلیل توئیت های انتقادی و در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات اصفهان توسط شعبه ۱۹۹ دادگاه کیفری این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده و این حکم عینا به تائید شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان رسیده بود.

مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته بود که این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s