مرگ پرابهام یک بازداشت شده در اداره آگاهی سراوان

یکی از شهروندان که حدود دو ماه پیش توسط اداره آگاهی سراوان بازداشته شده بود، در زمان بازداشت دچار سکته مغزی شد و علیرغم انتقال وی به بیمارستان جان سپرد. نزدیکان این شهروند علیرغم تحقیقات پزشکی قانونی هنوز از دلیل سکته و فوت او مطلع نشده اند.

ماموران اداره آگاهی “نواب نارویی” را به اتهام نگهداری سلاح غیر مجاز بازداشت کرده بودند. وی درباره علت نگهداری سلاح به ماموران آگاهی گفته بود، سلاح را برای امنیت خود و خانواده اش در منزل نگهداری می کرده است.

نارویی در اداره آگاهی سراوان دچار سکته مغزی شده است. ماموران آگاهی بعد از سکته مغزی آقای نارویی، وی را به بیمارستان امام علی زاهدان منتقل کرده اما تلاش برای بهبودی وی اثر بخش نبوده و جان می سپارد.

پس از مرگ وی، جسدش به مدت دو روز در پزشک قانونی نگهداری شده، اما خانواده نارویی هیچ جواب قانع کننده ای بابت علت مرگ فرزندشان دریافت نکرده اند.

در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۹۸ جسد نواب به خانواده اش تحویل داده شد.

شایان توجه است که مرگ شهروندان در بازداشت پدیده ای است که مکرر چند سال اخیر رخ داده است، برای مثال می توان به مرگ تعدادی از بازداشتی های اعتراضات دی ماه سال ۹۶، مرگ مشکوک زهرا کاظمی، خبرنگار ایرانی-کانادایی در زندان اوین در سال ۱۳۸۲ و مرگ کاووس سید امامی از فعالان محیط زیست اشاره کرد.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s