جراحات جدی یک زندانی در پی مضروب شدن توسط مسئولان زندان زاهدان

حدود دو هفته پیش، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان پس از انتقال به بخش قرنطینه زندان توسط مسئولین این بند به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این ضرب و شتم و در پی آن واکنش زندانی، به جراحات عمیق در ناحیه دست راست و شکم وی تبدیل شد. زندانی مجروح پس از مداوای سطحی و بدون رسیدگی پزشکی مناسب مجددا به بند منتقل شد.

به گزارش  ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محبوس در زندان مرکزی زاهدان توسط مسئولین بخش قرنطینه زندان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

هویت این زندانی “ناصر دیوبندی” متهم به سرقت و آدم ربایی و ساکن بند ۷ زندان زاهدان، توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “ناصر را به دلیل نامعلوم به بخش قرنطینه زندان بردند و آنجا رییس قرنطینه به اسم “مالکی”به همراه “ماشاءالله قاسمی” از کارمندان آنجا، بشدت این زندانی را  کتک زدند، در واقع انتقال زندانیان به قرنطینه و در عین حال کتک زدن زندانیان به روال معمول زندان زاهدان بدل شده است”.

این منبع در ادامه گفت: “این زندانی با توجه به عدم تحمل این رفتار از نظر روانی و به نوعی شکست روحی و تحقیر، اقدام به خودزنی با تیزی (سلاح سرد) کرد و در پی این اقدام دست راست و شکم وی جراحات سنگین برداشت. پیدا شدن سلاح سرد در زندان خود جای بسی سوال دارد. بهرحال او برای بستن جراحات و جلوگیری از خونریزی بیشتر به بهداری برده شد و بدون رسیدگی کافی بسیار سریع دوباره به بند خودش یعنی بند ۷ منتقل شد”.

گفته می‌شود این زندانی حدود ۲ سال از محکومیت ۱۵ ساله خود را پشت سر گذاشته است.

زندانیان زندان زاهدان تحت شرایط بسیار نامناسبی در این زندان نگهداری می‌شوند و با مشکلات مضاعفی از جمله محرومیت از تغذیه مناسب، عدم رسیدگی پزشکی، بدرفتاری مسئولین بهداری با زندانیان بیمار، عدم اعزام بیماران به مراکز درمانی خارج از زندان حتی در موارد بسیار ضروری، نبودن وسایل موردنیاز در فروشگاه زندان، قیمت بالای مواد غذایی و کیفیت بسیار پایین آنها، نبود وسایل گرمایشی و سرمایشی حتی با هزینه‌های شخصی، محرومیت از جای خواب مناسب، رفتار نامناسب مسئولین بنیاد تعاون با زندانیان، ندادن حقوق متناسب با ساعات کار زندانیان در بخش اشتغال و تهدید آنها به اخراج و انتقال به قرنطینه در صورت اعتراض و… مواجه هستند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s