معوقات مزدی کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام و خدمات شهرداری طبس

کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام از معوقات مزدی ۳ ماهه سال‌های ۹۷ و ۹۸ خود خبر دادند. همچنین کارگران خدماتی شهرداری طبس از معوقات مزدی ۲ ماه اخیر خود گفتند.

به نقل از ایلنا به گفته یکی از کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام واقع در شهرستان رامیان استان گلستان، این کارگران آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند معادل یک ماه حقوق مربوط به دی ماه سال ۹۷ بوده که بیستم فروردین ماه سال جاری با تاخیر حدود سه ماهه پرداخت شده است.

کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام به ایلنا گفتند: علاوه بر تعویق سه ماه دستمزد مربوط به بهمن و اسفند سال ۹۷ و فروردین ماه سال جاری، حق بیمه ۸۷ کارگر این واحد معدنی با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و به تبع آن دفترچه‌های درمانی کارگران در برخی از ماه‌های سال فاقد اعتبار است.

به گفته یکی از کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام واقع در شهرستان رامیان استان گلستان، این کارگران آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند معادل یک ماه حقوق مربوط به دی ماه سال ۹۷ بوده که بیستم فروردین ماه سال جاری با تاخیر حدود سه ماهه پرداخت شده است. در عین حال کارفرمای این واحد معدنی به کارگران وعده پرداخت مابقی دستمزد را تا تا پایان سال گذشته داده بود که هنوز عملی نشده است.

طبق اظهارات این کارگر، کارگران همچنین شش ماه معوقات بیمه‌ای پرداخت نشده دارند که سه ماه آن مربوط به سال ۹۶ و سه ماه دیگر آن مربوط به سال ۹۷ می‌شود. در سال جاری هم حق بیمه کارگران هنوز واریز نشده است.

به گفته وی، بدهی کارفرمای اصلی به پیمانکار معدن زغال سنگ ملچ آرام باعث شده علاوه بر دستمزد، مسئله پرداخت حق بیمه‌ کارگران نیز با مشکل مواجه شود.

معوقات مزدی دو ماه اخیر کارگران خدماتی شهرداری طبس

منابع کارگری در شهرداری طبس به خبرنگار ایلنا گفتند:” کارگران خدماتی شاغل در شهرداری طبس واقع در استان خراسان جنوبی هنوز دستمزد اسفند ماه سال گذشته خود را به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری دریافت نکرده‌اند”.

این کارگران که به صورت قراردادی تحت مسئولیت پیمانکار در بخش خدماتی شهرداری طبس مشغول کار هستند، اظهار داشتند: “مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد ما کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی در شهرداری است”.

کارگران در ادامه تصریح کردند: در گذشته جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی، حق بیمه کارگران نیز به موقع به تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شد اما در حال حاضر این مشکل برطرف شده و حق بیمه کارگران تقریبا در موعد مقرر پرداخت می‌شود.

این کارگران گفتند: “در منطقه‌ای محروم و با شرایط سخت، مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستیم؛ اما دولت و مسئولان هیچ فکری به حال ما نمی‌کنند”.

به گفته این کارگران، مسئولان شهری طبس ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

مجید بهارستانی (شهردار طبس) در رسانه‌های محلی شهرستان طبس در مورد کمبود بودجه در شهرداری گفت: منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های شهرداری نداریم و طبس با دارا بودن منابع متعدد معدنی عایدی ناچیزی از این منابع دریافت می‌کند.

به گفته وی، منابع مالی شهرداری از طرق محل ارزش افزوده تامین می‌شود اما مبلغ ارزش افزوده‌ای که به‌‌عنوان مثال در سال گذشته به شهرداری  طبس داده شد، نسبت به هزینه‌ها بسیار اندک است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s