صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

روز جاری، یک زندانی متهم به “قتل” توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، یک زندانی که متهم است، ساعاتی پس از تحویل سال همسرش را با ضربه چاقو کشته و مادر زنش را نیز زخمی کرده بود با حکم قضات دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده یک ساعت بعد از تحویل سال ۹۷ و به‌دنبال یک تماس تلفنی به مأموران کلانتری ‌۱۰۶ نامجو شروع شد.

تیم جنایی در حوالی خیابان سلمان فارسی با جسد زن ۳۹‌ ساله‌ای به نام فریده روبه‌رو شدند که با ضربات چاقو به گردن و شکم به قتل رسیده بود.

نخستین بررسی‌ها نشان داد مرد ۴۴‌ ساله‌ای به نام فرید به خانه مادر زنش آمده و پس از درگیری با همسرش او را به قتل رسانده و مادر زنش را نیز با ضربات چاقو بشدت زخمی کرده و از محل گریخته است.

متهم چند ساعت بعد خودش را به پلیس معرفی کرد و گفت: “۲۰‌ سال قبل ازدواج کردم. حاصل زندگی مشترک ما دو پسر ۱۹ و شش ساله و یک دختر ۱۶ ساله است. من کارگر فصلی بودم و همیشه چند ماه از سال کار و درآمد زیادی هم نداشتم از پنج سال قبل به خاطر بیکاری با همسرم اختلاف پیدا کردم. تا اینکه همسرم به دادگاه شکایت کرد و درخواست طلاق داد. بعد هم از خانه قهر کرد و همراه سه فرزندم به خانه مادرش که دو کوچه بالاتر از خانه ما بود رفت. خیلی تلاش کردم او و بچه‌هایم را به خانه برگردانم اما موفق نشدم. همسرم مهریه‌اش را به اجرا گذاشت و در دادگاه درخواست نفقه داد. من هر ماه ۷۰۰‌ هزار تومان به عنوان نفقه برایش واریز می‌کردم تا اینکه مدتی قبل خودرو پیکانی خریدم و با آن شروع به مسافرکشی کردم و از همسرم خواستم به خانه برگردد. در نهایت با اصرار من قبول کرد سال جدید به خانه برگردد. خیلی خوشحال بودم برای او و فرزندانم لباس نو خریدم و قرار شد به مسافرت برویم. یک ساعت بعد از تحویل سال به خانه مادر زنم رفتم و از او خواستم برای رفتن به مسافرت آماده باشد اما همسرم زیر قولش زد و گفت با من به مسافرت نمی‌آید و قصد جدایی دارد”.

خیلی عصبانی شدم. به خانه‌ام رفتم و چاقویی از آشپزخانه برداشتم و به خانه مادر زنم برگشتم. با هم درگیر شدیم و با چند ضربه او و مادرش را زخمی کردم. بلافاصله از خانه فرار کردم و چاقو را به مخروبه‌ای کنار خانه مادر زنم انداختم. تا صبح در خیابان‌ها پرسه زدم و در حالی که بشدت پشیمان شده بودم صبح روز بعد خودم را به کلانتری معرفی کردم.

در دادگاه چه گذشت؟

در آغاز جلسه دادگاه که در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی برگزار شد دختر و پسر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای پدرشان حکم اعدام خواستند. آنها گفتند می‌خواهند هرچه زودتر این حکم اجرا شود. اما برادر کوچکشان از اعدام گذشت و اعلام رضایت کرد.

پس از آن خواهر و برادرهای مقتول به قضات گفتند: “این مرد هم خواهرمان را کشت و هم مادرمان را زخمی کرد که چند ماه بعد بر اثر همان جراحت‌ها جان سپرد. بنابراین خواهان دریافت دیه هستیم”.

در ادامه متهم نیز ضمن ابراز پشیمانی گفت: “من از مرگ همسرم ناراحت و پشیمان هستم. او را دوست داشتم و می‌خواستم با همسرم زندگی کنم”.

قضات در پایان جلسه محاکمه متهم را به خاطر قتل همسرش به اعدام محکوم کردند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s