دو متهم در تهران به ۱۴۸ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شدند

سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان و تعاونی ولیعصر خبر داد. بر اساس این احکام دو تن از متهمان این پرونده ها در کنار سایر مجازات ها به مجموعاً ۱۴۸ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

روز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه از محکومیت دو تن از متهمان پرونده تعاونی البرز ایرانیان و تعاونی ولیعصر به مجموعاً ۱۴۸ ضربه شلاق در ملا عام خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی گفت: در این پرونده آقایان امیرحسین آزاد فرزند محمدعلی و حسن قربانی فرزند حسین هرکدام به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و همچنین جعل و استفاده از سند مجعول، محکوم شده‌اند که بابت اخلال به ۲۵ سال حبس، به علاوه ضبط کلیه اموالی که از طریق خلاف قانون تحصیل کرده‌اند، همچنین تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی، و بابت جعل و استفاده از سند مجعول هرکدام به تحمل سه سال حبس تعزیری و محرومیت از کلیه خدمات دولتی محکوم شده‌اند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s