بیکاری بیش از ۹ هزار کارگر در استان گلستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از بیکار شدن ۹ هزار و ۳۰۰ کارگر در این استان خبر داد.به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: “در بهار امسال حدود ۹ هزار و ۳۰۰ شغل در استان از بین رفت که بخشی از آن به دلیل وقوع سیل و خسارت به واحدهای تولیدی و واحدهای صنفی بوده است”.

حسینقلی قوانلو با اشاره به افزایش نرخ بیکاری استان در بهار امسال اظهار داشت: “سال گذشته نرخ بیکاری استان از ۱۲.۲ درصد به ۹.۷ درصد رسیده بود اما در بهار امسال دوباره نرخ بیکاری استان به ۱۱ درصد افزایش یافت”.

وی گفت: “در سه ماهه امسال حدود ۹ هزار و ۳۰۰ شغل در استان از بین رفت که به دلیل وقوع سیل و وارد آمدن خسارت به واحدهای تولیدی و صنفی، این اتفاق طبیعی است. حدود دو هزار و ۶۰۰ نفر از این افراد در حال دریافت بیمه بیکاری هستند و بخشی هم از بیمه برخوردار نیستند”.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان ایجاد حدود ۲۶ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در استان گفت: “حدود ۳۰ درصد کل اشتغال ثبت شده در استان مربوط به بخش صنعت استان است و سال گذشته نیز هشت هزار و ۸۷۹ شغل در بخش صنعت، معدن و تجارت ایجاد شد و در سامانه رصد به ثبت رسید”.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s