دستگیری ۲۱۸ شکارچی متخلف در استان خراسان رضوی

۲۱۸ شکارچی متخلف در در استان خراسان رضوی در سه ماهه اول سال جاری توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست، بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

تورج همتی گفت: “طی سه ماه گذشته، ۲۱۸ شکارچی متخلف از سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در عرصه‌های طبیعی دستگیر و اعمال قانون شده‌اند و مبلغ ۶.۵ میلیارد ریال از سوی این افراد به محیط زیست استان خسارت وارد شده است.در این راستا ۱۸۰ پرونده تخلف شکار و صید در حوزه‌های قضائی استان طی سه ماهه اخیر تشکیل شده و به طور میانگین هر روز دو پرونده تخلف در مراجع قضائی استان باز و پیگیری شده است”.

وی ادامه داد: “۳۰ قبضه اسلحه شکاری که ۹ قبضه آن اسلحه قاچاق و فاقد مجوز بوده است و بیش از ۳۹۰ عدد انواع فشنگ کشف و توقیف شده است”.

آقای همتی افزود”:این شکارچیان متخلف ۳۹ راس پستاندار وحشی را طی سه ماهه اخیر از چرخه حیات حذف کرده‌اند که مشتمل بر لاشه و اجزا ۳۰ رأس قوچ و میش وحشی، ۳ رأس کل و بز و ۳ قلاده گراز بوده‌اند”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده در این مدت اشاره می کند و می گوید: “از ۷۴ مورد انواع آلودگی‌های زیست محیطی پیشگیری شده و رفع آلودگی ۱۲۰ واحد آلاینده و پیگیری اخطاریه های صادره نیز توسط مامورین یگان حفاظت انجام شده است. پیگیری قانونی برای معرفی مالکان دام‌های سبک منجر به خروج قریب ۳ هزار و ۹۰۰ رأس دام که به طور غیر مجاز در مناطق چهار گانه محیط زیست چرای غیر مجاز داشتند شده و نیز آموزش بیش از هزار و ۸۰۰ دانش آموز در قالب طرح “یک ساعت با محیط بان” در مدارس روستاهای استان انجام شده است”.

در خصوص پیشگیری از شکار و صید نیز ۷ شکارچی غیر مجاز پیش از اقدام به شکار در منطقه دستگیر و به جرم شروع به شکار به مراجع قضائی معرفی شده‌اند و علاوه بر آن ۱۱ مورد پرونده تخلف در خصوص متجاوزین به طبیعت به جرم بوته کنی، برداشت شن و تخریب خاک در مراجع قضایی تشکیل شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s