مصدومیت دو محیط بان همزمان با بازداشت یک شکارچی متخلف

یک محیط بان حین مهار آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات منطقه گردوه در استان کهگیلویه و بویراحمد و محیط بانی دیگر در جریان درگیری با شکارچیان متخلف در پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد استان چهارمحال و بختیاری به شدت آسیب دیدند. در خبری دیگر رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی از بازداشت یک شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد. همچنین از استان خراسان رضوی گزارش شده که در پی تعقیب و گریز دسته ای از شکارچیان متخلف، لاشه یک راس آهو کشف شده است.

غلا‌محسین حکمتیان اصل گفت: “عصر روز گذشته یک تن از نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در جنگل‌های منطقه گردوه بویراحمد در حین مهار آتش از ارتفاعات به پایین کوه پرت و دچار مصدومیت شدید شد”.

وی با اشاره به نبود امکانات کافی برای حفاظت اصولی و مدیریت بحران در حوادث مشابه در استان ادامه داد: “بالغ بر ۵۳ درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد را جنگل پوشانده که داشتن این میزان پوشش جنگلی یک ظرفیت به شمار می‌رود. نگهداری و حفاظت از این میزان جنگل و مرتع نیازمند امکاناتی است و از مسوولان انتظار می‌رود امکانات لازم را در اختیار منابع طبیعی قرار دهند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم”.

در گزارشی دیگر به نقل از فارس، محمدباقر مرادیان رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان راز و جرگلان از بازداشت یک شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.

محمدباقر مرادیان گفت: “یک نفر شکارچی متخلف دستگیری و یک قبضه اسلحه کشف شد”.

وی درباره جزییات بازداشت این شکارچی متخلف ادامه داد: “مامورین یگان حفاظت شهرستان راز و جرگلان با همراهی و همکاری نیروهای مرزبانی طی بازرسی از منزل، موفق به کشف مقادیری گوشت مربوط به گونه قوچ وحشی و یک اسلحه ساچمه زنی پنج تیر شدند”.

رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان راز و جرگلان افزود: “متهم برابر ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار حیوانات وحشی حمایت‌شده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد”.

همچنین به گزارش ایسنا، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی شدن یک محیط بان این استان در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز در پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد خبر داد.

شهرام احمدی گفت: “محیط‌بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد در جریان گشت و کنترل متوجه حضور شکارچیان غیرمجاز در این منطقه می‌شوند. در جریان تعقیب و گریز شکارچیان که اقدام به تیراندازی به سمت حیات وحش نیز کرده بودند، محیط بانان موفق به دستگیری یکی از سه شکارچی می‌شوند”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: “دو شکارچی دیگر با هدف آزاد کردن شکارچی دستگیر شده اقدام به تیراندازی به سمت محیط بانان کردند و پس از زخمی کردن یکی از محیط بانان از ناحیه پا و گریختن فرد دستگیر شده، از منطقه متواری می‌شوند”.

در یک گزارش محیط زیستی دیگر به نقل از صدا و سیما، موسی غلام زاده رییس محیط زیست شهرستان سرخس اعلام کرد، لاشه یک راس آهو از شکارچیان متخلف در سرخس کشف شد.

موسی غلام زاده گفت: “با توجه به گزارش های رسیده از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه، مامورین پاسگاه محیط‌ بانی المتو به صورت شبانه در منطقه بیتوته کردند”.

وی افزود: “شکارچیان با آگاهی از حضور ماموران با دو دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند اما لاشه یک راس آهو کشف و ضبط شد و تلاش برای دستگیری متخلفان ادامه دارد”.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s