شناسایی و معرفی ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست به مراجع قضایی در قزوین

از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲۳ واحد آلاینده محیط زیست در شهرستان های تاکستان، قزوین و آبیک استان قزوین شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند. آلودگی فاضلاب، تخلیه و نقل و انتقال غیر مجاز پسماند، آلودگی هوا، تخریب اکوسیستم و قطع درختان از جمله تخلفات این واحدها بوده است.

ابراهیم سید موسوی، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین اعلام کرد: ۲۳ واحد آلاینده که بیشتر در حوزه صنعتی فعال هستند، پس از بی توجهی به اخطارهای محیط زیست، جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

ابراهیم سید موسوی گفت: “آلودگی فاضلاب، تخلیه و نقل و انتقال غیر مجاز پسماند، آلودگی هوا، تخریب اکوسیستم و قطع اشجار از جمله تخلفات این واحدها بود که در پایش های انجام شده توسط این اداره شناسایی شد”.

وی با اشاره به اینکه بیشترین واحدهای آلاینده در شهرستان تاکستان قرار دارد، افزود: “از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ واحد آلاینده از این شهرستان به دستگاه قضایی معرفی شده و پس از آن آبیک با هفت واحد و قزوین با چهار واحد در رتبه دوم و سوم قرار دارند”.

وی ادامه داد: “رویکرد اداره کل حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین رفع آلاینده ها در استان قزوین است و در این راستا ابتدا به واحدهای متخلف اخطار داده و در صورت بی توجهی آنها را به دستگاه قضایی معرفی خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s