آزادی موقت سه شهروند در ارومیه و سنندج همزمان با احضار یک شهروند جهت اجرای حکم حبس

طی روزهای اخیر دو شهروند به نام های سیروان ابراهیمی و فایق یوسفی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و جلال سورمان از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه با تودیع قرار آزاد شدند. در خبری دیگر محمدصادق احمدی نیا جهت اجرای محکومیت دو ساله خود به واحد اجرای احکام دادگستری سنندج احضار شده است.

جلال سورمان روز ۲۲ تیرماه ۹۸ در محل سکونتش در شهرک دانشگاه به اتهام “همکاری با یکی از سازمان های مخالف نظام” بازداشت شده بود.

ھمچنین سیروان ابراهیمی، مسئول انجمن نوژین شاخە‌ کامیاران، پس از دو ماه و نیم بازجویی، با تودیع قرار وثیقه‌ ۵۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد.

آقای ابراهیمی روز چهارشنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

پیش از آن روز دوشنبه ۱۸ شهریور هم یک شهروند از اهالی سقز به نام فایق یوسفی پس از دو ماه بازجویی، با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شده است.

آقای یوسفی در تاریخ ۱۷ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی بازداشت شده بود. مامورین پس از بازداشت منزل شخصی وی را نیز مورد تفتیش قرار داده و تعدادی از وسایل وی را ضبط کرده بودند.

همچنین در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۸ یک فعال تلگرامی به نام “محمدصادق احمدی‌نیا” جهت اجرای حکم دو سال حبس به شعبه چهارم واحد اجرای احکام دادگستری سنندج احضار شده است.

در برگه‌ احضاریه به وی اعلام شده است: “در صورتی که ظرف مدت ده روز خود را به شعبه اجرای احکام معرفی نمایید، مشمول ۲۰ درصد تخفیف خواهید بود در غیر این صورت مطابق مقررات جلب خواهید شد.”

بر اساس این گزارش این شهروند در سال ۹۷ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی از بابت اتهام “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران” به دو سال حبس محکوم شده و این حکم در تاریخ ۲ تیرماه ۹۸ عینا به تائید شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان رسیده بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s