بازداشت ۱۳۹ شکارچی غیرمجاز همزمان با محکومیت یک متخلف دیگر

در نیمه نخست سال جاری در استان بوشهر، ۱۱۸ شکارچی متخلف با تلاش یگان حفاظت محیط زیست این استان بازداشت و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند. بنابر خبرهای دیگر ۲۱ شکارچی غیرمجاز در استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان، تهران، اردبیل و گلستان نیز بازداشت شده اند. همچنین یک شکارچی در شهرستان مه ولات استان خراسان رضوی، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری این شهرستان به ۲ سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

احسان موسوی افزود: ” در این ارتباط مامورن این یگان با انجام گشت‌هایی برای برخورد با متخلفان زنده‌گیری پرندگان شکاری ۱۰ واحد کوخه را تخریب و پنج بُهله دلیجه و ۲۰ قطعه قمری و سایر پرندگان به همراه ۳۰ رشته تور پرنده‌گیری کشف و ضبط کردند”.

بازداشت یک شکارچی متخلف در در شهرستان اردل

به گزارش صدا و سیما، شهرام احمدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از دستگیری یک شکارچی متخلف حیات وحش در منطقه حفاظت شده هلن در شهرستان اردل از توابع استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت:” در جریان بازرسی از منزل متخلفین شکار غیرمجاز در شهرستان اردل توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست در این شهرستان مقادیری گوشت حیات وحش کشف و ضبط شد”.

شهرام احمدی افزود: “همچنین در این بازرسی یک قبضه سلاح شکاری از این متخلف کشف و ضبط شد و فرد به مراجع قضایی تحویل داده شد”.

صدور حکم حبس برای شکارچی متخلف در مه ولات

به گزارش  ایرنا، حمید جوانبخت، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مه ولات گفت: “یک شکارچی سابقه دار در این شهرستان، با رای قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری مه ولات به تحمل ۲ سال حبس و پرداخت ۱۴ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد”.

جوانبخت افزود:” این فرد اقدام به نگهداری سلاح غیرمجاز و تغییرشکل آن به سلاح شبه جنگی، نگهداری فشنگ، مهمات و ادوات غیرمجاز در ارتباط با شکار ممنوعه کرده بود که به دستور قضایی سلاح و سایر ادوات شکار نیز ضبط شد”.

منطقه شکار ممنوع نوبهار مه ولات با بیش از ۱۷۰ هزار هکتار در ضلع جنوبی این شهرستان، دارای پوشش گیاهی متناسب با مناطق کویری از قبیل آرتیپلکس، تاغ، گز و  دانه شور و زیستگاه گونه‌های جانوری متنوع است و به صورت شبانه روزی توسط محیط بانان محافظت می شود.

فیض آباد، مرکز شهرستان مه ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

بازداشت ۲ شکارچی متخلف در پلدختر

به گزارش  ایرنا، علی الشتری نژاد، رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: “ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی حین پایش مناطق زیست محیطی پلدختر، این متخلفان را در مسیرهای تنوم، تنگ لیلم و چل این شهرستان دستگیر کردند. در بازرسی از دستگیر شدگان، ۶ قطعه تیهو، ۳ قطعه کبوتر چاهی، یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد” .

الشتری نژاد افزود: “از آنجا که شکار و صید بی رویه در زیستگاه ها به ویژه پرندگان، خسارت جبران ناپذیری به محیط زیست، محسوب می شود با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد”.

شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان واقع شده است.

بازداشت ۱۱۶ شکارچی متخلف طی نیمه نخست سال جاری در استان بوشهر

به گزارش مهر، احسان موسوی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از افزایش سه برابری کشف سلاح‌های غیرمجاز در این استان خبر داد و گفت: “در نیمه نخست امسال، ۱۱۶ متخلف شکار در سطح استان بوشهر دستگیر شدند”.

موسوی ادامه داد: “این آمار  بیش از ۱۰ برابر نسبت به همین دوره در سال پیش بوده است. این عملکرد در دستگیری متخلفین قبل از ارتکاب جرم و شکار ، نیازمند یک سلسله عملیات پیچیده در مناطق بوده است که با تلاش شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست استان محقق شده است”.

وی افزود: “در نیمه نخست امسال کشفیات سلاح های غیرمجاز در استان بیش از سه برابر و در سلاح های مجاز بیش از دو برابر شده است. در همین زمینه در ادوات و وسایل کشف شده نیز به نسبت شش ماهه اول سال ۹۷ بیش از دو برابر کشفیات داشته‌ایم”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر درباره وضعیت پرونده های متشکله برای متخلفین شکار و صید در سطح مراجع قضایی استان نیز گفت: “امسال ۷۷ فقره پرونده در زمینه متخلفین شکار و صید تشکیل شده که نسبت به همین دوره در سال ۹۷ بیش از دو برابر شده است”.

بارداشت یک شکارچی متخلف در ارتفاعات طبیعی ملی دریاچه تار شهرستان دماوند

به گزارش رکنا، محمد فریدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست دماوند با اشاره به اینکه حمل سلاح در زیستگاه ها و شکار حیوانات وحشی بدون اخذ مجوز ممنوع اعلام شده است، از کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری از شکارچی غیر مجاز و دستگیری وی در حواشی اثر طبیعی ملی دریاچه تار خبر داد و گفت: “مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند حین گشت و کنترل حواشی ارتفاعات اثر طبیعی ملی دریاچه تار، جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی، موفق به دستگیری یک متخلف قبل از اقدام به شکار به همراه یک قبضه سلاح، مهمات و ادوات غیر مجاز شدند”.

فریدی افزود: “فرد خاطی با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی به مراجع محترم قضایی معرفی شده است”.

دریاچه تار جزو آثار طبیعی ملی ایران و از مناطق گردشگری شهرستان دماوند بوده و در ۱۵ کیلومتری شرق شهر دماوند واقع شده‌است. این دریاچه جزو دریاچه‌های آب شیرین کوهستانی محسوب می‌شود و در ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

بارداشت یک شکارچی متحلف در شهرستان کوثر

به گزارش رکنا، یوسف رشیدی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: “شکارچی متخلفی که اقدام به زنده گیری نگهداری و فروش جانوران وحشی می کرد در یکی از روستاهای بخش فیروز آباد شهرستان کوثر توسط محیط بانان منطقه دستگیر شد”.

وی افرود: “از شکارچی متخلف ۹ قطعه کبک و یک سر خرگوش و وسایل زنده گیری و قفس‌های نگهداری پرندگان و حیوانات وحشی کشف و ضبط شد و متخلف پس از تشکیل پرونده جهت انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد”.

شهرستان کوثر، با مرکزیت شهر گیوی در جنوب استان اردبیل واقع شده‌ و از تنوع زیستی قابل ملاحظه‌ای برخوردار است.

بازداشت ۱۶ شکارچی غیر مجاز در استان گلستان

به گزارش ایرنا، محمدرضا سراوانی، فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان اعلام کرد ماموران این یگان نظامی حسب گزارش منابع خبری محلی و نیز در حین گشت‌زنی تعداد ۹ صیاد غیرمجاز پرندگان شکاری را در مناطق مرزی شرق استان شناسایی و دستگیر کردند.

سراوانی افرود: “از این شکارچیان که در حین صید پرندگان شکاری دستگیر شدند، چهار دستگاه دوربین چشمی، ۱۲ مورد آلات و ادوات صید و ۱۴ قطعه کبوتر زنده کشف و ضبط شد. علاوه بر این اقلام، سه دستگاه موتورسیکلت این شکارچیان که در دو ناحیه “آق تقه” شهرستان مراوه تپه و حومه روستای “کرند” شهرستان گنبدکاووس مشغول صید بودند، با دستور مقام قضایی توقیف شد”.

وی ادامه داد: “برای این صیادان غیرمجاز که سه نفر از اهالی روستای نارلی‌داغ مراوه تپه و ۶ نفر هم از اهالی روستای کرند گنبدکاووس بوده و بین ۲۹ تا ۳۴ سال داشتند، پرونده‌ای تشکیل و به مرجع قضایی معرفی شدند”.

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان همچنین اعلام کرد: ” چند روز پیش نیز ۷ شکارچی متخلف صید پرندگان شکاری توسط ماموران مرزبانی هنگ مرزی اترک شناسایی، دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند”.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s