امیرمهدی صدیق آرا جهت تحمل حبس راهی زندان اوین شد

امیرمهدی صدیق آرا، متهم سیاسی، روز شنبه در پی حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل حبس راهی این زندان شد. آقای صدیق آرا پیشتر به همراه دو هم‌پرونده دیگر خود محاکمه و به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده بود. متهمان این پرونده شهروندانی هستند که نیمه شب ۲۶ دیماه ۹۷ در ارتباط با شعارنویسی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌ بودند.

وی طی روزهای اخیر به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شده و صبح روز شنبه در پی حضور در این شعبه بازداشت شده است.

در روزهای پایانی سال گذشته امیرمهدی صدیق آرا به همراه دو هم‌پرونده دیگر خود توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری به حبس محکوم شدند. بر اساس حکم این دادگاه، علی امین املشی و امیرمهدی صدیق آرا از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” با دو درجه تخفیف در مجازات هرکدام به ۹۱ روز حبس تعزیری و رضوانه احمدخانبیگی دیگر متهم این پرونده از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

لازم به ذکر است در این دادنامه حکم صادره علیه خانم احمدخانبیگی نیز به دلیل عدم سوء پیشینه و همچنین به استناد تبصره سوم ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و ۸ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تبدیل شده است.

گفته می شود مدت زمان محکومیت امیرمهدی صدیق آرا نیز در پی تسلیم به رای دادگاه بدوی کاهش پیدا کرده است و بر همین اساس بزودی آزاد خواهد شد.

علی امین املشی، دیگر متهم این پرونده نیز که در تاریخ ۲۴ تیرماه جهت تحمل حبس به بند ۸ زندان اوین منتقلشده بود در مردادماه سال جاری با پایان دوران محکومیت خود آزاد شده است.

هر سه این شهروندان در نیمه شب ۲۶ دی ماه ۹۷، در ارتباط با شعارنویسی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات رضوانه احمدخانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی روز یکشنبه ۵ اسفندماه، از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” در همان شعبه به ریاست قاضی افشاری برگزار شده بود.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان نیز در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۹۷ برگزار شد.

رضوانه احمدخانبیگی و امیرمهدی صدیق آرا پس از صدور قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به ترتیب در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اسفندماه ۹۷ و علی امین املشی نیز پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه با قرار وثیقه آزاد شده بودند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s