مرگ محیط زیست به معنای پایان حیات انسانی است

دکتر  سید محمد رادمنش در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: بقای انسان در گرو بقای محیط زیست بوده و  نگاه صحیح و اصولی به محیط زیست و تبیین اقدامات بر اساس چارچوب های نظم طبیعت گام موثری در جلوگیری از بروز مشکلات زیست محیطی است.

رادمنش با بیان اینکه بسیاری از مردم نگاه حاشیه ای به محیط زیست دارند، اظهار کرد: محیط زیست به عنوان یکی از مهمترین عناصر در زندگی و جوامع انسانی است.

پزشک فعال محیط زیست نابودی محیط زیست را نابودی جوامع انسانی خواند و عنوان کرد: در مواجه با سیل و رانش زمین شانس انسان ها برای بقا کاهش می یابد.

رادمنش تصریح کرد: تخریب محیط زیست به سان نشستن در دره ای است که خطر سیل و رانش همواره آن را تهدید می کند و واقعیت تخریب محیط زیست از رانش زمین هولناک تر است.

رادمنش با تاکید بر اینکه در گذشته اگر پدران می مردند، فرزندان به زندگی ادامه می دادند، عنوان کرد: اگر محیط زیست بمیرد، ما و فرزندان با هم خواهیم مرد و محیط زیست امروز در حال مردن است.

وی با بیان اینکه جایزه ملی محیط زیستی «رادمنش» نیز با حضور منتخبین ۱۱ استان برگزار شده است، اظهار کرد: ۲۱ انجمن و فعال محیط زیستی کشور برای دومین جایزه ملی محیط زیستی رادمنش تجلیل شدند.

رادمنش از جمله اهداف این جایزه ملی را شناسایی، معرفی و تقدیر از تلاش داوطلبانه فعالان محیط زیستی دانست و اظهار کرد: این جایزه در آذرماه سال جاری با حضور ۹۱ انجمن و انتخاب ۲۱ انجمن از طریق هیات داوران برگزار شد.

وی افزود: منتخبینی از استان های فارس، لرستان، تهران، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، هرمزگان و گلستان در این برنامه حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s