یورش نیروهای انتظامی به تجمع کشاورزان متقاضی کود شیمیایی

روز شنبه ۲۴ اسفند ماه، شماری از کشاورزان چاروسا، مرکز دهستان طیبی سرحدی شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی کود شیمیایی بودند، در مقابل جهاد کشاورزی چاروسا تجمع کردند.

تجمع کشاورزان به دستور رئیس جهاد کشاورزی چاروسا، با یورش نیروهای انتظامی مواجه و به درگیری کشیده شد.

کشاورزان

رئیس جهاد کشاورزی چاروسا به جای پاسخگویی به کشاورزانی که متقاضی کود شیمیایی بودند، با اطلاع دادن به کلانتری و اعزام نیروهای انتظامی اقدام به درگیری و متفرق نمودن کشاورزان محروم این منطقه نمود.

وی در توضیح این تجمع گفت: «صبح روز شنبه مشاهده کردیم، تعداد زیادی ارباب رجوع جلوی جهاد کشاورزی مراجعه کردند و خواستار دریافت کود شدند و مجبور شدیم از همان ابتدا درب جهاد را ببندیم که منجر به درگیری شد.»

وی ادامه داد:‌ «علی‌رغم بستن درب جهاد کشاورزی، اما باز هم تجمع می‌کردند تا اینکه مجبور شدیم به کلانتری اعلام کنیم تا آنها را دور کنند.»

رئیس جهاد کشاورزی چاروسا مدعی است که «پیش از این به دهیاران و شوراها اعلام شده بود تا خودشان برای دریافت کود، در زمان‌های مختلف مراجعه کنند و کود را تحویل بگیرند. با اینکه کود از قبل توزیع شده بود، این تجمع بدون علت بوده است.»

اما تجمع کشاورزان معترض و متقاضی کود شیمیایی، بیانگر عدم تأمین نیاز آن‌ها بوده است و حتی اگر کود به دهیاران و شوراها تحویل داده شده، به هردلیل به دست کشاورزانی که متقاضی بودند، نرسیده و یا نیازشان را برطرف نکرده است.

رئیس جهاد کشاورزی چاروسا، با بیان اینکه مخالف تجمع و خواستار شعار در خانه بمانیم، هستیم گفت: «باید برای این تجمع‌ها هم برنامه‌ریزی شود تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.»

وی که ویروس کرونا را برای مخالفت با تجمع کشاورزانی که خواهان حق مشروع خود بوده‌اند بهانه کرده بود، به جای متوسل شدن به زور از طریق نیروی انتظامی، می‌توانست به شیوه مناسب پاسخگوی کشاورزان متقاضی باشد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s