تجمع اعتراضی مجدد پرستاران مشهد نسبت به عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری

وز چهارشنبه ۶ فروردین ماه، برای دومین بار، جمعی از پرستاران بیمارستان‌های مختلف مشهد در اعتراض به عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۳ سال تصویب، دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته معترضان، طی ۱۳ سال گذشته که قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تصویب رسیده، اجرای این قانون همواره یکی از خواسته‌های آنان بوده است.

پرستاران حاضر در این تجمع اعتراضی افزودند: «هربار برای پرداخت بیمه‌ها، کمبود بودجه را بهانه برای عدم اجرای این قانون می‌کنند؛ در حالی‌که مشخص نیست چرا بودجه به اندازه کافی برای پرداخت تعرفه‌های پزشکی وجود دارد، اما تعرفه‌های پرستاری که ارقام کمتری است، پرداخت نمی‌شود.»

لازم به یادآوری است، روز دوشنبه ۴ فروردین ماه، تعدادی از پرستاران، به استخدام شرکتی پرستاران در قالب ۸۹ روزه که در پی شیوع ویروس کرونا زیادتر شده، انتقاد کردند.

در این رابطه، جمعی از پرستاران مشهد، به قراردادهای ۸۹ روزه که در این روزها نیز به علت کمبود تعداد پرستاران، بر آن افزوده شده، اعتراض کردند.

این پرستاران شرکتی که تحت ظلم و تبعیض قرار گرفته‌اند، می‌گویند: «مدت‌هاست دانشگاه‌های علوم پزشکی از استخدام رسمی پرستاران سر باز می‌زنند؛ اما در بین قراردادهای کاری، استخدام‌های ۱۰۰ ساعته حقیقتاً ظلم و تبعیض در حق پرستاران است.»

پرستاران معترض می‌گویند: «بعد از شیوع ویروس کرونا، استخدام پرستاران شرکتی به صورت قرارداد ۹۸ روزه را شاهد بودیم که ارزشی برای حق و حقوق اولیه پرستاران قائل نیستند.»

آنها ادامه دادند: «ما در کنار بقیه پرستاران با بیماران کرونایی سر و کار داریم؛ اما حتی همین افزایش حقوق ۵۰ درصدی که شامل حال تمام پرسنل تبصره‌ای و یا پیمانی و یا طرحی و یا تمدید طرحی می‌شود، شامل حال پرستاران ۱۰۰ ساعته نمی‌شود.»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s