نادر افشاری بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

نادر افشاری، فعال مدنی امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای بررسی روند پرونده خود بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان اوین منتقل شد. آقای افشاری پیشتر در شهریورماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

آقای افشاری در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۶ بازداشت و بعد از ۴۸ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد. نادر افشاری در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ برای ارایه آخرین دفاع به شعبه ۶ دادسرای اوین (مقدسی)  احضار و به دفاع از خود پرداخت.

این فعال مدنی شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفته می‌شود پرونده آقای افشاری علیرغم اعتراض به حکم و درخواست تجدیدنظر به دلایل نامعلومی به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده نشد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا خواهد بود.

آقای افشاری در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۷ نیز در جریان اعتراضات گستره مردادماه که در سراسر کشور در جریان بود بازداشت و به یکی از خانه های امن وزارت اطلاعات در گوهردشت کرج منتقل شد. وی نهایتا پس از ۱۳ روز با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.download

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s