سومین تجمع اعتراضی کارگران اخراجی بخش صنعت مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه، کارگران اخراجی بخش صنعت، تعمیر و نگهداری مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای سومین بار در ماه جاری، مقابل ساختمان مدیریت شرکت، دست به تجمع اعتراضی زده و خواهان بازگشت به کار شدند.

بنا به گفته کارگران معترض در این تجمع اعتراضی، از اول خرداد ماه ۹۹، قرارداد شغلی همه آن‌ها که تعدادشان به حدود ۷۰ نفر می‌رسد، با سوابق ۲ تا ۳ سال هم‌زمان با پایان فصل بهره‌برداری، فسخ شده است.

کارگران اخراجی به یک رسانه محلی گفتند: «در حال حاضر از مجموع همکاران بیکار شده فنی، فقط ۲ کارگر جوشکار به کار سابق خود بازگشته‌اند و [وضعیت] سایر کارگران هنوز تعیین‌تکلیف نیست.»

اخراج کارگران فنی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در حالی صورت گرفته که کارفرما مدعی است شغل آن‌ها فصلی بوده، در صورتی که کارگران اخراجی در واحد تعمیرات ماشین‌آلات این کارخانه مشغول به کار بوده‌اند.

کارگران واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه، حتی با اتمام فصل بهره‌برداری، جهت تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه، نیاز است به شغل‌شان ادامه دهند.

با این وجود، از روز شنبه ۴ خرداد ماه، نزدیک به ۷۰ نفر کارگر فنی شاغل در واحد تعمیرات کارخانه، اجازه ورود به این مجتمع را پیدا نکردند و از حضور در محل کار خود منع شدند که تجمعات اعتراضی کارگران را به دنبال داشت

اکنون پس از یک ماه، سومین تجمع اعتراضی کارگران اخراجی در مقابل ساختمان مدیرت شرکت برگزار شد؛ ولی تاکنون مسئولی پاسخگوی اعتراضات آن‌ها نبوده و هم چنان بیکار هستند.

اخراج کارگران در صنایع، معادن و شرکت‌های تولیدی در حالی صورت می‌گیرد که پس از شیوع کرونا و بیکاری کارگران، نه تنها هیچ‌گونه حمایتی از سوی دولت و کارفرمایان از آن‌ها صورت نگرفته است، بلکه تنها حداقل درآمدی که از بابت شغل‌شان داشتند را پس از بازگشایی صنایع  وشرکت‌های تولیدی از دست داده و گذراندن امورات زندگی بر کارگران و خانواده‌هایشان دشوار شده است.

شایان یادآوری است که روزهای پنج‌شنبه اول و شنبه هفدهم خرداد ماه نیز این کارگران مقابل ساختمان مدیریت شرکت، دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار بازگشت به کار بودند.

سومین-تجمع-اعتراضی-کارگران-اخراجی-بخش-صنعت-مجتمع-min-750x375

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s