محرومیت ادیب ولی دانش آموز ۱۵ساله بهائی ساکن کرج از ادامه تحصیل به جرم بهائی بودن

ادیب ولی, دانش آموز بهائی ۱۵ ساله ساکن کرج، به جرم بهائی بودن از ادامه تحصیل منع و از ثبت نام وی در مدرسه ممانعت به عمل آمد.

مسئولان دبیرستان البرز کرج از ثبت نام ادیب ولی, دانش آموز ۱۵ ساله بهائی ساکن این شهر به دلیل اعتقاد وی به دیانت بهائی ممانعت کردند؛ ممانعت از تحصیل این شهروند بهائی در حالی صورت گرفته که این نوجوان معدل بسیار بالا و نمرات خوبی داشته است.

براساس این گزارش, ادیب ولی, امروز طی تماس دریافتی از سوی مدیر مدرسه، از محرومیت خود از ادامه تحصیل در مجموعه مدارس سلام در کرج، به جرم بهائی بودن مطلع شد.

این دانش‌آموز بهائی در کلاس اول دبیرستان با معدل ۱۹.۸۲ و با کسب رتبه اول، سال تحصیلی را به اتمام رساند؛ اما به جرم بهائی بودن، با توجه به فرم‌های ثبت نامی که از قبل پر کرده بود، مسئولان مدرسه متوجه مسائل اعتقادی این نوجوان بهائی شده و مانع ثبت نام و ادامه تحصیل این شهروند بهـائی در کلاس دهم شدند.

ادیب ولی, از جمله دانش‌آموزان با ضریب هوشی بسیار بالا است که پیش از این با کسب مقام سوم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان پژوهشگر نوجوان شناخته شد و در هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک فیرا در لیگ ایده و خلاقیت، با موضوع مدیریت بحران آب و آلودگی هوا، توانست به مقام ارزنده‌ای دست پیدا کند.

محرومیت از تحصیل شهروندان بـهائی در حالی هم‌چنان ادامه دارد که اخیرا, وزیر آموزش و پرورش از ممنوعیت از تحصیل دانش‌آموزانی خبر داد که از  پیرو ادیان دیگری بجز ادیان رسمی کشور هستند؛ این اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش، واکنش جامعه جهانی بهائی، بسیاری از شهروندان، دانش آموزان بـهائی را به همراه داشت.

پیام ولی, پدر این نوجوان بـهائی نیز بیش از ۱۰ سال پیش محل کسبش به جرم بـهائی بودن توسط ارگان‌های دولتی و انتظامی پلمپ شد و کماکان محل کسب این شهروند بـهائی پس از گذشت بیش از یک دهه و پیگیری‌های مستمر از سوی این شهروند بـهائی برای بازگشائی محل کسب خود، به جایی نرسید.

محرومیت-دانش-آموز-بهائی-ساکن-کرج-۱-min-750x375.png

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s