ادامه اعتراض کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری زنجان برای بازگشت به کار

اعتراض کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری زنجان در شبکه‌های اجتماعی و تجمع مقابل شهرداری، برای پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و بازگشت به کار کماکان ادامه دارد.

به گزارش منابع کارگری در شهرداری زنجان، در میان کارگران اخراجی عده بسیاری از معلولیت رنج برده و حتی توان بازگو کردن مشکلات خود را ندارند و اکثرا به علت کهولت سن، امکان انجام فراگیری حرفه دیگری را ندارند و فقط چشم امیدشان تنها به این شغل بوده که متاسفانه به خاطر تصمیمات یک شبه مسئولان شهرداری بیکار شده‌اند.

بر اساس این گزارش، موضوعی که باید بررسی شود این است که اساس امتیازبندی شهرداری برای تعدیل نیرو چه بوده است؟ چه کسانی و چه چیزی سبب شده مسئولان شهرداری بر اساس تصمیمات یک شبه این کارگران را بیکار کنند و سرنوشت معلولان و افراد مسن در این شرایط نابسامان اقتصادی چه خواهد شد؟

شهردار زنجان در رابطه با اعتراض کارگران اخراجی فضای سبز شهرداری گفت: «امسال دستورالعملی از سوی شورای شهر در خصوص تعدیل نیرو توسط امتیازبندی ارسال شد که آن را مبنای تعدیل قرار دادیم.»

وی در پاسخ به موضوع وجود تخلف و زد و بند در انتخاب نیروهای تعدیل شده تصریح کرد: «شهرداری ناظر اجرای دستورالعمل شورا بوده، ولی با این حال هرکس مدعی است که حقش پایمال شده است می‌تواند با مراجعه به شهرداری اعتراص خود را اعلام کند.»

اعتراض کارگران اخراجی فضای سبز

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۲ مهر ماه ۹۹، جمعی از  کارگران فضای سبز شهرداری زنجان برای انعکاس هر چه بیشتر صدای اعتراض خود نسبت به اقدام این شهرداری مبنی بر اخراج‌شان از کار، دست به تجمع مقابل استانداری زنجان زده بودند.

کارگران در این تجمع اعتراضی گفته بودند: «سابقه بعضی از ما به ۱۸ سال نیز می‌رسد و ما حرفه دیگری بلد نیستیم تا جای دیگر مشغول کار شویم؛ چرا در زمان تعدیل نیرو توجه‌ای به سابقه ما نشده است و افراد تازه واردی که روابط نزدیک با مسئولان شهرداری و شورای شهر دارند، اخراج نشدند.»

استاندار زنجان با وجود این که شاهد تجمع این کارگران بود، بدون توجه به آنان وارد ساختمان استانداری شد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s