کشف لاشه 4 رأس قوچ وحشی از متخلفان در قوچان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست قوچان اعلام کرد: شکارچیان متخلف به همراه لاشه 4 رأس قوچ وحشی و 7 قطعه کبک در این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، حسین اصلاحی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست قوچان در مناطقکشف لاشه 4 رأس قوچ وحشی از متخلفان در قوچان تحت مدیریت، یک راکب موتورسوار که جرم آن محرز و مشهود بود ،متوقف و لاشه یک راس قوچ وحشی را از وی کشف کردند.

وی ادامه داد: با هوشیاری مامورین مشخص شد متخلف همراهان دیگری نیز داشته است که با دریافت دستور قضایی منزل دیگر متخلفان این پرونده بازرسی و اجزای 3 راس قوچ و میش وحشی و 7 قطعه کبک وحشی و یک قبضه اسلحه تک لول کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه در این پرونده کشف اجزای 4 راس قوچ و میش وحشی از گونه های حمایت شده و لاشه 7 قطعه کبک وحشی و یک قبضه اسلحه درج شده است، گفت: متخلفین ضمن معرفی به مرجع قضایی به استناد بند الف ماده 12 قانون شکار و صید به مجازات مقرر در قانون (حبس از 3 ماه تا 3 سال و یا جزای نقدی) محکوم خواهندشد.

طبق مصوبه شورایعالی محیط زیست به استناد ماده 18 قانون شکاروصید، میزان ضرروزیان وارده به سازمان محیط زیست از بابت شکار هر راس قوچ وحشی 250 میلیون ریال و در صورتی که گونه شکارشده ماده باشد 3 برابر مبلغ ضرروزیان یاد شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s