کشف یک پرنده شکاری حین قاچاق به افغانستان

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تایباد از کشف یک بهله دلیجه هنگام قاچاق به افغانستان در مرز دوغارون خبر داد.

کشف یک پرنده شکاری حین قاچاق به افغانستان

یوسف اربابی در گفت و گو با خبرنگار فارس در تایباد اظهار کرد: مرزبانان پاسگاه هفده شهریور، واقع در مسیر تایباد-گمرک دوغارون، در حین بازرسی مسافرین از یک تبعه افانستانی تعداد یک بهله دلیجه را کشف کردند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تایباد: این فرد به عنوان متهم شناخته شده و برای پیگیری تخلف از طریق مراجع قضایی به اداره حفاظت محیط زیست تایباد انتقال یافت.

اربابی با استناد ماده ۱۳ قانون شکار و صید ادامه داد: هرکسی مبادرت به زنده‌گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و صدور پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه کند‌، علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده به جزای نقدی از ۶ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان محکوم خواهد شد.

اربابی افزود: طبق یکی از مصوبات شورای عالی محیط زیست به لحاظ ضرر و زیان وارده برای هر بهله دلیجه ۳۰ میلیون تومان تعیین شده است.
وی با اشاره به قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: هر کس بدون اخذ مجوز قانونی، حیوانات وحشی عادی، در معرض نابودی و کمیاب، انواع موجودات آبزی، پرندگان شکاری و غیر شکاری اعم از بومی یا مهاجر وحشی به طور زنده یا غیر زنده و نیز اجزای این حیوانات را صدور کند یا در حین خارج کردن دستگیر شود، به مجازات قاچاق کالای ممنوعه محکوم می شود.

گفتنی است که اداره حفاظت محیط زیست تایباد وظیفه حراست و نگهداری از ۱۰۸ هزار هکتار از عرصه های طبیعی شهرستان های تایباد و باخرز را بر عهده دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s